23.05.2020
Zostań w domu i trenuj w domu | Boomerangcash

Sport jest ważnym elementem w życiu wielu osób. Jedni ćwiczą, aby zostać zawodowymi sportowcami, inni zaś dla zdrowia, lepszego samopoczucia albo ładnego wyglądu. Każda forma aktywności fizycznej może poprawić nam nastrój, zwiększyć wydolność organizmu oraz wzmocnić nasze ciało. 

W związku z obecną sytuacją wielu z nas musiało zrezygnować z dotychczasowych form ruchu. Alternatywą w tej chwili mogą być treningi wykonywane w domu. Dla urozmaicenia, bądź zwiększenia efektów danych ćwiczeń warto pomyśleć o odpowiednim do tego sprzęcie. Nie musi to być od razu duże urządzenie, czasem wystarczy odpowiednia mata, parę hantli, guma do ćwiczeń lub skakanka. To wszystko oczywiście znajdziecie i kupicie w różnych sklepach sportowych takich jak: InterSport, Decathlon czy ABCFitness

Co i do czego nam się przyda podczas ćwiczeń wykonywanych w domu?

gumy do ćwiczeń – jest ich naprawdę dużo, są ich różne rodzaje, większość z nich umożliwia wzmacnianie wszystkich partii mięśni. Przykładem może być Guma Spokey Power Super Light – która charakteryzuje się zamkniętym obwodem i jest bardzo wytrzymała. Nadaje się do treningu ogólnorozwojowego, wzmacniającego jak i do ćwiczeń na innych przyrządach. Można ją wykorzystać również przy rozciąganiu, aerobiku i rehabilitacji. Wykorzystywana jest często do ćwiczeń oporowych. Przeznaczona dla kobiet i mężczyzn. 

skakanki – wybór skakanek jest spory, w tym momencie najpopularniejsze to takie, które są lekkie, można je dostosowywać do wzrostu osoby wykonującej ćwiczenia i są wykonane z wysokiej, jakości tworzywa. Poza tym mają łożyska sprawiające, że skakanka się nie plącze, co jest dużym ułatwieniem podczas treningu. Dodatkowo dla zwiększenia efektów ćwiczenia można dołożyć obciążenie. Skakanie przez skakankę pozwala spalić kalorie, przyspiesza utratę wagi, wzmacnia mięśnie nóg (łydek i ud), utrzymuję prawidłową postawę ciała, pozwala zwiększyć wytrzymałość całego organizmu. Przykładem takich skakanek są: Skakanka Spokey Crossfit MiddSkakanka fitness 900 DOMYOS.

wałek – ten mały przedmiot w codziennym treningu ułatwi nam kształtowanie i wzmocnienie takich partii ciała jak: brzuchklatka piersiowaramiona. Pozwala na podciąganie ciała podczas treningu. Jest to przyrząd zarówno dla osób początkujących jak i dla zaawansowanych użytkowników. Wybierając wałek pojedynczy ECOWELLNES QB, będziecie również dbać o środowisko naturalne, ponieważ ten produkt jest wykonany z plastiku otrzymanego z recyklingu.

hantle – ich zastosowanie podczas treningu może być naprawdę wszechstronne. Mogą one służyć, jako dodatkowe obciążenie podczas ćwiczeń na pośladki, brzuch albo klatkę piersiową. Dzięki nim wzmocnicie ręce, barki, plecy. Ten rodzaj sprzętu wykorzystywany jest zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. To, jaki ciężar hantli wybierzecie w znacznym stopniu zależy od tego, na jakim poziomie ćwiczeń jesteście: czy jest to poziom początkowy, średni czy zaawansowany. Rodzajów hantli jest dużo: powlekane, żeliwne, regulowane, neoprenowe. 

piłki gimnastyczne – służą przede wszystkim do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Pomagają podczas rehabilitacji i zajęć korekcyjnych. Świetnie nadają się do ćwiczeń rozciągających, wzmacniających oraz pilates. Piłki gimnastyczne są dobre do treningów poprawiających naszą równowagęsylwetkę. Przy wyborze odpowiedniej piłki warto kierować się jej wielkością (wielkość zależna od wzrostu), wykonaniem, powierzchnią antypoślizgową. Przykładem takiej piłki jest: piłka gimnastyczna Energetics Anti-Burst.

mata do ćwiczeń – taka mata przyda się w domu do każdego rodzaju ćwiczeń, zarówno do jogi jak i pilatesu. Przy jej wyborze najlepiej kierować się tym, z jakiego jest materiału, jakiej jest wielkości, jakiej jest grubości, czy jest miękkałatwa w czyszczeniu. Wszystkie te cechy zależą od tego, jaki dokładnie rodzaj ćwiczeń będziemy wykonywać.

Wykonując ćwiczenia w domu nie musimy się nudzić, możemy zmieniać akcesoria, co jakiś czas i próbować nowych ich funkcji. Takie sprzęty nie są drogie, a pozwalają na wszechstronny trening bez wychodzenia z mieszkania. W tym momencie jest to szczególnie ważne.  Pamiętajcie nie musimy rezygnować z aktywności fizycznej, która jest potrzebna dla naszego ogólnego zdrowia i samopoczucia. Wszystkie wymienione powyżej rodzaje akcesoriów do ćwiczeń znajdziecie w sklepach internetowych ABCFitness, Decathlon, InterSport. Kupując za pośrednictwem BoomerangCash możecie otrzymać zwrot części wydanych pieniędzy. Dlatego zostań w domu i trenuj w domu, zadbaj o siebie w bezpieczny sposób.