22.05.2019
Dokąd lepiej podróżować tego lata z Polski?

Dokąd lepiej podróżować tego lata z Polski?

Praga, Czechy Praga jest największym i najbardziej popularnym miastem Czech. Rocznie stolicę kraju odwiedza ponad 4 miliony turystów. Dojazd i nocleg Dojazd do Pragi jest bardzo łatwy i szybki dzięki Flixbus. Jeżeli zacząć szukać bilet wczieszniej, to spoko można go kupić za 70-90 zł, to jest bardzo tanio, jeżeli pamientać, że jechać trzeba około 10 godzin. Wszystkie autobusy są bardzo wygodne ( ze swojej strony – bardzo polecam ).

Ze wzgłędu na to, że Praga jest stolicą Czech, nocleg będzie nie bardzo tani. Jeżeli państwo chce zostać na noc w jakimś hotelu, to nic nie mogę poradzić. Ale jeżeli pańswo chce spędzać swoje nocy w hostelu z miłymi administratorami hostelu i pysznymi śniadaniami, to mogę polecać hostel - Czech Inn Hostel.

11 rzeczy, które warto wiedzieć o czeskiej Pradze

Piwo U Zlatého Tygra Zanurzenie w czeskiej kulturze

U Zlatého Tygra (Husova 17) następuje gwałtownie. W jednej minucie przedzieramy się przez wielojęzyczny tłum idący od rynku w stronę mostu Karola, a w drugiej podstarzały kelner z rozmachem stawia przed nami bombę najlepszego pilznera w Pradze (40 koron).

Dzielnica żydowska

Jest najstarszą działającą bożnicą w Europie Środkowej, sobotnie modlitwy odbywają się tu od 1270 r. Gdy powstała w XIII w., nazywano ją „nową”, ale potem powstało kilka kolejnych i ta nazwa nie miała już racji bytu. Synagoga jest zbudowana w stylu gotyckim i wiedzie do niej kilka stopni w dół, poniżej poziomu ulicy.

Teatr Narodowy

(Hostel o jakim opowiadałam na górze, znajduje się około tego tatru)

Idąc w stronę placu miasta - Václavskich náměstí, nie sposób nie dostrzec gmachu Teatru Narodowego. To właśnie tu, w Pradze, odbyła się - dziś powiedzielibyśmy - „światowa prapremiera” chyba najsłynniejszej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta Don Giovanniego.

Zegar Orloj

Wizytówka praskiej starówki. Składa się z trzech części: astronomicznej, która ukazuje położenie ciał niebieskich, kalendarzowej i animacyjnej. Ta ostatnia co godzinę pokazuje dwunastu apostołów, a także Turka, Żyda, kostuchę oraz uosobienie próżności trzymające lusterko.

Imponująca biblioteka

Historyczna biblioteka w klasztorze na Strahowie liczy w sumie 200 tysięcy tomów. Dzieli się na trzy pomieszczenia: salę teologiczną, filozoficzną i gabinet osobliwości. Trdelnik (od ciebie powiem, że to jest fantastyczne danie) W ulicznych praskich piekarniach kupimy trdelnik ­– słodki wypiek wykonany z walcowanego ciasta owijanego wokół kija, posypany cukrem i cynamonem. Ten czeski przysmak tak naprawdę pochodzi ze Słowacji, a konkretniej z miasta Skalnica.

U Kroka

( Vratislavova 28, 128 00 Praha 2, Czechia)

To jest bardzo piękna restauracja z pysznymi daniami. Byłyśmy tam z koleżankami nie tak dawno i mogę polecać