28.01.2018
6 powodów, przez które warto robić zakupy przez internet

Zakupy przez internet z roku na rok stają się coraz bardziej popularną formą zaspokajania potrzeb konsumenckich. Coraz więcej osó b decyduje się na taką formę zakupó w głó wnie ze względu na wygodę i oszczędność czasu.

1. Efektywne zarządzanie sobą w czasie

Tempo naszego życia wciąż wzrasta, a natłok zajęć sprawia, że pozostaje nam coraz mniej czasu na przyjemności. Zakupy realizowane za pośrednictwem internetu pozwalają zaoszczędzić znaczną ilość czasu, tym bardziej że w skali miesiąca tracimy go w sklepach bardzo wiele. Na same zakupy w hipermarketach, gdzie często stoimy w kolejkach, tracimy kilka godzin tygodniowo. A przecież zakupy robimy w wielu miejscach. Ile czasu tracimy na wszystkie zakupy w skali miesiąca? Ile razy mamy problem z zaparkowaniem samochodu, a do tego musimy przenosić ciężkie, nieporęczne zakupy? W warunkach domowych kupować możemy o każdej porze dnia i nocy nawet leżąc w łó żku, a co najważniejsze zajmie nam to tylko kilka minut. Bez niepotrzebnych emocji, bez przepychania się między innymi kupującymi i bez konieczności przewożenia zakupó w. Fala tłumó w zalewa sklepy szczegó lnie w weekendy, w okresach przedświątecznych, czy w czasie rozmaitych akcji organizowanych na terenie sklepu. Takim zakupom towarzyszy pośpiech, nerwowość, ale i błędne decyzje zakupowe. Zakupy w Internecie w oczywisty sposó b redukują takie problemy. A do tego są czynne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

2. Prosta samoobsługa albo czat z konsultantem

W dzisiejszych czasach cenimy sobie szybkie i nieskomplikowane rozwiązania. Zakupy przez internet realizowane są za pośrednictwem czytelnych, prostych w obsłudze, często intuicyjnych platform. W praktyce oznacza to, że wybrany przez nas towar trafia do wirtualnego koszyka. Ich przeglądanie ułatwiają wyszukiwarki. Na koniec wystarczy podać adres dostawy i wybrać dogodny sposó b płatności. Po dokonaniu wpłaty następuje dostawa, któ ra jest realizowana od kilku godzin do 1-2 dni. Produkty zapakowane, przewożone w odpowiednich warunkach trafiają pod wskazany przez nas adres.

3. Niższe koszty sprzedaży oznaczają niższą cenę produktu

Firmy, któ re udostępniają produkty za pośrednictwem internetu, nie muszą ponosić kosztó w takich jak np. wynajęcie powierzchni sklepowej. Ponadto towary kupowane w internecie zwykle trafiają do nas bezpośrednio od producentó w, z pominięciem pośrednikó w. Wygospodarowane w ten sposó b nadwyżki trafiają do Klientó w w postaci licznych kuponó w zniżkowych, rabató w, a także towaró w sprzedawanych po okazyjnej cenie.

  4. Dostęp do poró wnywarek i wymiana opinii między Klientami

Internet daje dostęp do poró wnywarek cenowych, któ re pozwalają analizować ofertę produktową i ceny wielu internetowych sklepó w. Dzięki temu możemy wybrać najatrakcyjniejszą ofertę. Dokonując zakupó w w internecie mamy też możliwość zapoznania się z opiniami innych Klientó w, dostępnych na forach, portalach, czy platformach zakupowych nie tylko na temat sprzedawcy i danego produktu, ale także jakości obsługi po sprzedażowej czy innych parametró w, któ re pozwalają ocenić jakość produktu. 

5. Komfort psychiczny

W dzisiejszych czasach często narzekamy na zbyt nachalnych sprzedawcó w, któ rzy ograniczają naszą swobodę. Ponadto jest wiele przedmiotó w, któ re chcielibyśmy nabyć dyskretnie bez wiedzy innych osó b. Dzięki opcji zakupy online towar znajduje się w imiennej przesyłce zaadresowanej na nasze nazwisko, szczelnie zapakowany, bez oznaczenia co znajduje się w środku. Nie pojawia się także problem kompulsywnego kupowania, któ ry w trakcie tradycyjnych zakupó w często oznacza kupowanie niepotrzebnych przedmiotó w. Zakupy przez internet zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pozwalają nam zwró cić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez podania przyczyny, a więc nawet jak nie będzie nam odpowiadała jego jakość. Ważne, aby towar nie nosił żadnych śladó w użytkowania. To daje duże możliwości działania, tym bardziej że zwrot najczęściej jest dokonywany na koszt sklepu internetowego. 

6. Dostęp do ogromnej ilości produktó w bez wychodzenia z domu

Zakupy przez internet dają nam dostęp do ogromnej ilości produktó w zaró wno polskich, jak i zagranicznych producentó w bez konieczności wychodzenia z domu. Możemy uzyskać informacje o nowościach, a także skorzystać z fachowych, bezpłatnych poradnikó w, a nawet filmó w instruktażowych. W internecie nigdy nie trafimy na puste pó łki. Nawet jeśli chwilowo brakuje jakiegoś towaru, możemy go zarezerwować.