23.09.2019
Co warto przeczytać ? Książki dla dzieci i młodzieży

Co przeczytać ?

Pomimo rozwijającej się technologii związanej z przekazem infor macji, rodzajem dostępnej rozrywki i łatwej komunikacji przez Internet wciąż wracamy do książek. To one od dawna są „skarbnicą wiedzy” i wiadomości o przeszłych czasach. One pozwalają przenieść się do świata fantazji. Pomagają rozwijać naszą wyobraźnię i dają możliwość oderwania się od otaczającej nas rzeczywistości.

Czytelnictwo to bardzo ciekawa forma spędzania czasu, nauki, zabawy, zainteresowań. Oczywiście wraz postępem technologicznym powstały różne rodzaje książek. Są te tradycyjne – papierowe, elektroniczne – ebooki, które odczytać można na wielu urządzeniach przenośnych oraz audiobooki do odsłuchania np. w czasie podróży samochodem, autobusem czy pociągiem.

Gdzie najlepiej szukać znanych i nowych tytułów książek i to za przystępną cenę?

Takie najciekawsze pozycje czytelnicze znajdziecie w internetowej księgarni tanieksiazki.pl. Już sama nazwa wskazuje, że ceny są niskie, konkurencyjne do innych tego typu stron. Możecie tu znaleźć wiele bestsellerów i to w atrakcyjnych cenach. Promocje i wyprzedaże są regularnie udostępniane. Oprócz tego, że znajdziecie tu książki dla każdego – bez względu na wiek, płeć i zainteresowania to możecie uzyskać zwrot części pieniędzy za wykonane zakupy, dzięki naszemu serwisowi cashback. Tym samym kupując w tanieksiazki.pl zyskujecie podwójnie.

A jakie ciekawe tytuły znajdziecie w tej internetowej księgarni? Spójrzcie sami.

 

„Mądre bajki” Agnieszka Antosiweicz

To książka zdecydowanie dla wszystkich dzieci, które lubią słuchać i rodziców, którzy chcą przekazać swoim pociechom ponadczasowe wartości takie jak przyjaźń, miłość i szacunek. Tekst napisany w bardzo przystępny sposób, zrozumiały dla małych czytelników. Piękne ilustracji dodatkowo pobudzają wyobraźnię maluchów. Głównymi bohaterami są ludzie, jakich można spotkać każdego dnia. Ten zbiór opowiadań i bajek to przedstawienie codziennych sytuacji i nauka radzenia sobie z nimi w konstruktywny sposób. Bardzo ładna i pouczająca książka.

 

 

 

„Jak mniej myśleć?” Petitcollin Christel

Autorka książki Petitcollin Christel stara się w swoim dziele pokazać jak żyć mając w swojej głowie chaos spowodowany zbyt dużą ilością myśli. Książka skierowana jest do tych, którzy nie radzą sobie z tak zwanym natłokiem myśli oraz do tych, którzy mają z nimi codzienny kontakt. Dzięki tej książce można poznać sposoby na koncentracje, ułożenie sobie podstawowych spraw i wykorzystanie umysłu do działania. Autorka ukazuje nadmierne myślenie, jako problem, który utrudnia funkcjonowanie i wywołuje stres.

 

 

 

„Smentarz dla zwierzaków” Stephan King

To historia mrożąca krew w żyłach. Pewna rodzina zmienia swoje dotychczasowe życie. Przeprowadza się do miejsca, gdzie wszystko wydaje się być takie jak chcieli. Piękny dom, spokojna okolica, obok las i mili sąsiedzi. Tylko jeden szczegół nie daje im spokoju – cmentarz dla zwierząt. To historia, która wciąga i budzi strach.

 

 

„Wiedźmin Tom I Ostatnie życzenie” Andrzej Sapkowski

Ta powieść przeniesie czytelnika w świat fantazji, magii i niepotykanych zdarzeń. Tytułowy Wiedźmin jest osobą wykonującą różne zlecenia, ale nie takie zwykłe, gdyż trudzi się w zabijaniu bestii. Podczas swej wędrówki podejmuje kolejne zadania. Są jednak tacy, którzy chcieliby, aby robił rzeczy na niekorzyść innych. Czy uda mu się pomóc ludziom? Czy będzie wierny swym przekonaniom?

 

 

 

„Gdzie jest Bernadette?” Maria Semple

Książka zdecydowanie dla osób lubiących lekką lekturę, przy której mogą się pośmiać, zrelaksować i wzruszyć. Tytułowa bohaterka jest kobietą dość specyficzną. Nie zawsze rozumiana i doceniana przez innych, zarazem w swojej pracy wyjątkowa. Ważnym wątkiem książki jest ukazanie więzi między niedoskonałą matką, a bezwarunkowo kochającą córką. W momencie zniknięcia Bernadetty, czyli Bee 15-letnie dziecko postanawia ją znaleźć. Robi to przeszukując prywatną korespondencję, e-maile swojej mamy. Czego więc jeszcze się o niej dowie i czy ją znajdzie?