11.07.2020
Wyprawka dla szczeniaka, – co najlepiej kupić na początek?

Pies to często najlepszy przyjaciel człowieka. Potrafi być wierny, wdzięczny jak nikt inny. Przyjemnie jest wrócić do domu i zobaczyć cieszącego się na nasz widok pupila. Oczywiście ważne jest również, aby piesek miał odpowiednie warunki. Dlatego zanim zdecydujemy się na wzięcie malucha do mieszkania, trzeba pomyśleć o wyprawce dla szczeniaka

 

Na początek warto zasięgnąć rad od osób, które mają doświadczenie w tym temacie. Może to być weterynarz, pracownik sklepu zoologicznego, bądź hodowca psów. Oni podpowiedzą, za jakim asortymentem się rozejrzeć. Na pewno bogatą ofertę produktów w tym sektorze mają internetowe sklepy takie jak KarmimyPsiaki.pl oraz Zooplus. Łatwo znajdziecie w nich wszystko to, co jest potrzebne na wyprawkę dla psa. Pamiętać należy, że to co kupimy dla nowego domownika ma być wysokiej jakości, aby wytrzymało pierwsze miesiące życia malucha. 

 

Wyprawka dla szczeniaka – co powinna zawierać?

 

Legowisko – to jedna z najważniejszych rzeczy w wyprawce dla psa. To, jakie łóżko wybierzemy dla naszego czworonożnego pupila wpłynie na jego sen i zdrowie oraz na to czy maluch będzie próbował wskakiwać nam samym do łóżka. Jeśli zdecydujemy się na posłanie wygodne, utrzymujące odpowiednią temperaturę i bezpieczne to zapewnimy szczeniakowi i sobie duży komfort. Pamiętajmy, że miejsce do spania powinno być dobrane indywidualnie dla każdego pieska. Ważne są następujące cechy takiego łóżka: odpowiednia wielkość, dwustronne - sezonowe, antyalergiczne, łatwe do czyszczenia.

 

Miski – przede wszystkim przy wyborze tego produktu należy kierować się tym, jaką rasę psa mamy bądź, jaki kształt pyska ma nasz podopieczny. Sugerując się danymi cechami pupila będziemy wiedzieć czy miska ma być szeroka, głęboka, płaska, duża czy mała. Trzeba pamiętać, że nasz czworonożny przyjaciel ma mieć wygodę w spożywaniu posiłku, co także wpłynie na jego zdrowie. Ważne jest również, aby wybrać odpowiednie tworzywo naczynia. Dostępne są trzy rodzaje misek ze względu na rodzaj materiału: 

plastikowe – są najtańsze, jest ich duży wybór, mają różne kształty i kolory, jednak łatwo się rysują i często przez to nie można ich domyć, co powoduje rozwój szkodliwych bakterii oraz są bardzo lekkie, co sprawia dyskomfort podczas jedzenia, ponieważ naczynie się za bardzo przesuwa;

ceramiczne lub z wkładem ceramicznym – najlepsze dla małych piesków, mogą mieć różny styl, kolor, łatwo utrzymać je w czystości, są cięższe od plastikowych, więc przy spożywaniu posiłku nie przesuwają się, świetnie sprawdzają się, jeśli piesek jest alergikiem, bo nie uczulają pupila. Minusem jest to, że łatwo się tłuką lub pękają.

metalowe – wykonane ze stali nierdzewnej, trwałe i łatwe w czyszczeniu, często osadzone na gumowych podstawkach, co uniemożliwia ślizganie się miski. Mogą być również w drewnianych lub metalowych ramkach bądź podstawach. Dużym plusem jest fakt, że są twarde i trudne do zniszczenia przez psa.

 

Obroże, szelki, smycze – obroża na pewno powinna być wykonana z miękkiego tworzywa, które zapewni komfort szczeniakowi i nie będzie go drażniła. Najlepiej, jeśli ma wiele dziurek, dzięki czemu będzie można regulować jej wielkość wraz ze wzrostem pieska. Szelki należy dopasować do pupila tak, aby go nie uwierały. Przed ich zakupem trzeba dokładnie wymierzyć szczeniaka. Natomiast smycz powinna być dobrana odpowiednio do wzrostu i wagi czworonożnego przyjaciela.

 

Karma – każdy wie, że jedzenie i zawarte w nim składniki odżywcze są bardzo ważne w rozwoju szczeniaka oraz wpływają na zdrowie psa. Dlatego też, pokarm powinien być dobrej jakości i zawierać witaminy. Najważniejszy jest odpowiedni skład karmy.

 

Zabawki – szczeniaki lubią gryźć, szarpać, biegać, więc najlepszą dla nich zabawką będzie piłka oraz gryzak. Wykonane z litej gumy, o odpowiedniej wielkości dostosowanej do psa. Nie trzeba ich wiele, wystarczą dwie, żeby maluch się świetnie bawił.

 

Kosmetyki i przybory – pielęgnacja jest bardzo ważnym aspektem. Należy pamiętać o regularnym wykonywaniu różnych czynności, takich jak czesanie, kąpiel, czyszczenie uszu, oczu, zębów. Do tego wszystkiego potrzeba m.in. szamponu, szczotki, grzebienia, trymeru, odpowiednich preparatów.

 

Wszystkie powyższe produkty to podstawa wyprawki dla psa. Oczywiście możecie dokupić jeszcze wiele innych rzeczy, ale te są najważniejsze, jeśli chcecie przyjąć nowego domownika. Cały ten asortyment znajdziecie w  KarmimyPsiaki.pl oraz w Zooplus. Oferta tych sklepów jest bardzo szeroka, więc bez problemu znajdziecie tu wiele ciekawych produktów. Dodatkowo możecie skorzystać z cashbacku i nie obawiać się o zbyt duże koszty zakupów. Wyprawka dla szczeniaka jest ważna, bo od tego co przygotujemy dla malucha zależy jego rozwój, zdrowie, komfort oraz zachowanie.