19.06.2020
Jakie wybrać zabawki dla dzieci w wieku 0 - 2 lata?

Pierwsze dwa lata życia malucha to okres niezwykle intensywnego rozwoju i dużych zmian w dość krótkim przedziale czasu. To m.in. doskonalenie widzenia, nauka chwytania, samodzielne przemieszczanie, siedzenie, stawianie pierwszych kroków, rozwój mowy i zainteresowania otaczającym światem. W pierwszym roku życia dziecko rośnie i rozwija się niemalże z dnia na dzień. Natomiast drugi rok niesie z sobą znaczny rozwój w sferze emocjonalnej oraz potrzebę niezależności i samodzielnej zabawy. W przedziale wiekowym 0 - 2 lata możemy wspierać dynamiczny rozwój malucha różnorodnymi zabawkami odpowiednimi na poszczególnych etapach wzrostu dziecka.

Znana marka dziecięca Smyk

Przykładem sklepu, który spełnia marzenia najmłodszych jest rozpoznawalna firma Smyk, oferująca szeroki asortyment produktów dla dzieci. Poza własnymi markami COOL CLUB i SMIKI sklep posiada w sprzedaży zabawki firmy Lego czy Hasbro. Smyk tworzy liczną sieć sklepów stacjonarnych. Oferuje też możliwość zakupów w sklepie internetowym. Dodatkowo dzięki usłudze Cashback Smyk możemy otrzymać zwrot części wydanych pieniędzy po dokonaniu zakupu. Usługa zapewnia również dodatkowe korzyści, tj. kody rabatowe Smyk. Szczegółowe zasady korzystania z zakupów cashback można przeczytać w regulaminie usługi.

Popularne kategorie zabawek dla dzieci w wieku 0 - 2 lata

Najczęściej możemy spotkać się z kilkoma kategoriami zabawek dziecięcych. W pierwszym okresie życia malucha z powodzeniem możemy sięgać po tradycyjne grzechotki i gryzaki. Są one niezwykle barwne i różnorodne. Producenci oferują duży wybór wzorów i motywów.

Nad dziecięcym łóżeczkiem często umieszczamy grające zabawki. Mamy do wyboru m.in. kolorowe karuzele i pozytywki, które nie tylko pomogą w usypianiu i uspokajaniu dziecka, ale również stanowią jedno z pierwszych doświadczeń muzycznych małego człowieka.

Pluszaki doskonale sprawdzą się dla wszystkich maluchów w tym przedziale wiekowym. Każde dziecko ma swoją ulubioną przytulankę, z którą zasypia i bawi się. Pluszaki są bardzo często darzone dużym sentymentem, służą m.in. do przytulania. Dziecko chętnie zabiera je w różne miejsca. Przytulanki są najlepszym towarzyszem dziecka w każdych okolicznościach.

Zabawki drewniane to ponadczasowe, bezpieczne i trwałe akcesoria. Można wymienić wśród nich choćby klocki, puzzle, układanki, liczydełka, zwierzątka i wiele innych ciekawych modeli. Często pozwalają rozwijać dziecięce zainteresowania, imitując różnorodne przedmioty używane przez dorosłych.

Maty edukacyjne i gimnastyczne to pomoce dla maluchów na różnym etapie rozwoju. Są to niezwykle pomysłowe zabawki, które niekiedy przeobrażają się wraz ze wzrostem malucha. Podobną kategorię stanowią stoliki edukacyjne, które wyróżniają liczne funkcje, pozwalające na atrakcyjną zabawę i rozwój różnorodnych umiejętności.

Zabawki interaktywne to np. kojące szumisie przeznaczone dla dzieci od pierwszego dnia życia. Do tej kategorii zaliczamy wszystkie zabawki grające, które wymagają np. naciśnięcia guzika. Takie produkty mogą uczyć m.in. kształtów, kolorów, liczb, a nawet angielskiego.

Chodziki wspierają stawianie samodzielnych kroków w okolicy pierwszego roku życia. Będą odpowiednie dla dzieci, które uczą się chodzić i wykorzystują w tym celu np. znajdujące się w domu meble. Możemy je podzielić na pchacze, służące za podporę i chodziki - jeździki. Mają one różnorodne kształty i kolory oraz wiele ciekawych funkcji i dodatków, np. lusterka, tory do przesuwania koralików, sortery, dźwięki. Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub drewniane. Ich najważniejszą zaletą jest stabilność i bezpieczeństwo.

Jakie zabawki wybierać dla naszej pociechy?

Wszystkie produkty z powyższych kategorii możemy wyszukać w ofercie firmy Smyk. Mogą one być zarówno doskonałym prezentem dla najmłodszych dzieci, jak i służyć ich rozwojowi i poznawaniu świata, zgodnie z etapem życia. Produkty te stanowią przyjazne i bezpieczne akcesoria służące zabawie w otoczeniu malucha, rozwijają wyobraźnię i budzą uśmiech na twarzy każdego dziecka. Rodziców z pewnością ucieszy widok szczęśliwej pociechy, a przy tym atrakcyjne warunki zakupów, np. rabat Smyk. Z palety oferowanych zabawek dla chłopców i dziewczynek możemy wybierać różnorodne produkty, kierując się własną intuicją i przekonaniem, które z nich będą najlepsze dla naszego dziecka. Młody człowiek już na wczesnym etapie życia zwykle przejawia swoje szczególne upodobania i preferencje. Wiele zabawek z dzieciństwa długo darzy szczególnym sentymentem, a niektóre pozostawia jako pamiątki lub nawet przekazuje własnym dzieciom.