24.08.2020
Internet bez tajemnic – czyli jak działa technologia światłowodu?

Z Internetu korzystamy już niemal codziennie. Robimy to ze względu na sprawy zawodowe, naukę, komunikację oraz rozrywkę. Mimo, że każdego dnia serfujemy w sieci, to wielu z nas nie zastanawia się jak rzeczywiście działa sam Internet i jak wygląda w tym przypadku przesył danych. 

 

Obecnie, aby mieć aktywne połączenie oraz szybki transfer należy posiadać odpowiednie urządzenia, kompatybilne z daną siecią. Najszybszy Internet gwarantuje technologia światłowodu. Przesył danych jest możliwy, dzięki specjalnym „kablom”. Taki szybki Internet znajdziecie na pewno w UPC. Usługodawca ten zapewni w Waszym domu bezpieczny, bezproblemowy transfer nawet do 1GB/s. Otrzymacie również wszystkie potrzebne urządzenia w atrakcyjnych cenach lub w cenie abonamentu. UPC gwarantuje niezawodnyInternet światłowodowy, pomoc kompetentnych pracowników, najnowocześniejsze sprzęty. Podpisując umowę możecie liczyć na zwrot części pieniędzy, czyli cashback. Dla nowych klientów do 95 zł, dla osób przedłużających umowę abonamentową do 19 zł.

 

Jak dokładnie działa Internet światłowodowy?

 

Zacznijmy od tego, że ta technologia działa już od dłuższego czasu na naszym rynku, jednak wciąż jest to najlepszy i najszybszy z możliwych rozwiązań. Dokładna nazwa tej technologii to Fiber to the Home, w skrócie FTTH. Polega ona na tym, że bezpośrednio połączona jest centrala z domem użytkownika Internetu. Budowa światłowodu nie jest tajemnicą. To po prostu bardzo cienkie, przezroczyste włókno zrobione ze sztucznego tworzywa. Tą specjalnie wykonaną „nitką” przesyłane są dane za pomocą światła. Dlatego też Internet światłowodowy UPC może osiągać prędkość nawet 1GB/s. Dodatkowo taki przesył danych jest niezawodny, ponieważ na jego drodze nie ma zasadniczo, żadnych przeszkód takich jak np. trudne warunki atmosferyczne, które w znaczny sposób wpływają na połączenie. Klienci wybierający ten rodzaj Internetu nieustannie cieszą się superszybkim transferem, bez zakłóceń. 

 

Zalety posiadania światłowodu.

 

- szybkość przesyłu danych, nawet do 1GB/s;

- niezawodność samego połączenia;

- brak zakłóceń;

- stabilność połączenia;

- stała prędkość łącza, nawet przy większej ilości użytkowników;

- szybkie ściąganie plików, filmów, gier;

- niski ping;

- brak opóźnienia transferu.

 

Jak wygląda instalacja światłowodu?

 

Wszelkim montażem i instalacją w tym przypadku zajmują się oczywiście pracownicy techniczni, którzy mają doświadczenie i potrafią to zrobić szybko, dokładnie i sprawnie. W UPC cały ten proces kosztuje symboliczną 1 zł, jeśli zamówicie Internet online. Pamiętajcie, że technik UPC będzie u Was w wyznaczonym wcześniej terminie, będzie miał identyfikator, odpowiednie narzędzia, kabel i sprzęt. Do zadania klienta należy jedynie udostępnienie pomieszczeń, miejsc, gdzie specjalista wykona swoją pracę. 

 

Wybierając dla siebie Internet warto pomyśleć o tym, do czego konkretnie ma on służyć, ile osób będzie z niego korzystać.  Większość osób chce, aby ich połączenie było przede wszystkim stabilne i nie było przerw w przesyle danych. Internet światłowodowy UPC gwarantuje właśnie taki transfer, który będzie niezawodny, stały i bezproblemowy. Cena za ten rodzaj usługi też jest ważnym aspektem. U tego usługodawcy otrzymacie superszybki Internet za rozsądną kwotę, a zamawiając abonament online zyskacie dodatkowo wysoki cashback. Oprócz tego cała instalacja odbywa się szybko i jest już od 1 zł. W UPC dostępna jest również telewizja online Horizon GO, dekoder Horizon z wi-fi i Replay TV, do dyspozycji 700 tyś. hotspotów. 

 

Większość z nas nie wyobraża już sobie codzienności bez Internetu, serfowania w sieci. Coraz więcej urządzeń w naszym domu jest również podłączonych do Internetu.  Technologia światłowodu daje ultraszybki transfer nawet do 1GB/s. Dzięki temu możemy swobodnie pracować, używać sprzętów smart, oglądać filmy, pobierać duże pliki oraz grać w gry online. Taka prędkość powinna satysfakcjonować każdego internautę. Oczywiście Internet światłowodowy cały czas się rozwija i jego prędkość również. Ważne, aby usługodawca, u którego podpiszemy umowę zadbał o prawidłową instalację, nowoczesny sprzęt o odpowiednich parametrach oraz ewentualną pomoc techniczną. Godną zaufania firmą w tym względzie jest UPC. Klienci decydujący się na Internet od tego dostawcy mogą liczyć na profesjonalną obsługę, szybki transfer danych oraz zwrot części pieniędzy, czyli cashback. Stabilne łącze za rozsądną cenę to marzenie wielu osób, teraz jest to już realne, wystarczy wybrać najlepsze dostępne rozwiązanie, jakim jest światłowód.