18.08.2020
Gdzie najlepiej kupić wyprawkę dla kota?

Coraz więcej osób decyduje się na przyjęcie do swojego domu jakiegoś zwierzaka. Jedni chcą przygarnąć psa, inni świnkę morską, a jeszcze inni małego kotka. Bez względu na to, jakie zwierzątko zawita pod nasz dach, należy się do tego odpowiednio przygotować.

 

Ludzie, którzy chcą w swym mieszkaniu gościć kociaka powinni pamiętać o wcześniejszym skompletowaniu wyprawki dla kota. Taki maluch potrzebuje paru rzeczy, aby prawidłowo się rozwijać, mieć gdzie spać, czym się bawić oraz załatwiać potrzeby fizjologiczne. Warto przed przyprowadzeniem mruczka do swojego domu zdobyć najważniejsze informacje dotyczące niezbędnych akcesoriów i produktów dla nowego domownika. Ciekawy i szeroki asortyment w tym względzie posiadają takie sklepy jak FERA.pl oraz Zooplus.  W tych miejscach skompletowanie wyprawki dla kociaka będzie łatwe, wygodne i bezproblemowe. Atutem jest również to, że kupując w tych sklepach można skorzystać z cashbacku i otrzymać zwrot części wydanych pieniędzy. Tym samym zwierzątko będzie miało to, co najlepsze, a my zaoszczędzimy parę groszy. 

 

Co jest najważniejsze w wyprawce dla kota?

 

Kuweta – to jedna z najpotrzebniejszych rzeczy w wyprawce dla kociaka, szczególnie, jeśli trzymamy kotka w domu. Kuweta to nic innego jak kocia toaleta. Dostępne są różne wersje. Mogą być kryte lub odkryte. Jaką wybierzemy zależy od naszych preferencji i gustu. Kryta kuweta ma następujące zalety: zapewnia kotu spokój podczas załatwiania potrzeb, ogranicza rozsypywanie się żwirku, ukrywa zawartość, jaką nie każdy ma ochotę widzieć. Często posiada drzwiczki. Jest sporych rozmiarów. Kuweta odkryta jest tańsza od wcześniej opisywanej, zajmuje również mniej miejsca. Bardziej nadaje się dla dużych kotów. Jest łatwiejsza w czyszczeniu. Nie posiada filtru, a żwirek często się z niej wysypuje. 

 

Żwirek – to, czym wypełnimy kuwetę jest bardzo ważne, ponieważ rodzaj piasku wpłynie na komfort korzystania z kociej toalety. Na rynku dostępnych jest kilka opcji, to, jaką wybierzemy zależy od naszego kotka i od nas samych. Najczęściej kupowanymi są żwirki zbrylające, składają się z żwirku mineralnego. Często w ich składzie znajdziemy bentonit, który w kontakcie z cieczą powoduje zbrylenie. Taki rodzaj wypełnienia kuwety sprawia, że możemy nieczystości wybrać łopatką, a resztę piasku zostawić. Żwirek niezbrylający ma formę piasku lub ziemi. Jest ogólnie dostępny, dlatego tez wiele osób się na niego decyduje. Minusem jest fakt, że przy jego stosowaniu należy często wymieniać całą zawartość kuwety. Żwirek silikatowy – bardzo dobrej jakości, pochłania wilgoć i nieprzyjemne zapachy, co jest dużym plusem tego produktu. Nie kurzy się, co utrzymuje higienę na wysokim poziome, jednak jego konsystencja może nie odpowiadać kociakowi.  Żwirek roślinny – to najbardziej ekologiczny produkt w tej kategorii. Jest zrobiony z naturalnych surowców np. z włókien roślin, drewna lub ziaren kukurydzy. Utylizacja tego wypełnienia kuwety jest prosta i sprzyja środowisku. Nadaje się na kompost, można bez obaw spuścić go do toalety, ponieważ jest rozpuszczalny w wodzie. Poza tym są różne jego formy zbrylające i niezbrylające. Doskonale maskuje zapachy i nie kurzy się.

 

Karma – oczywiście nie może jej zabraknąć w wyprawce dla kociaka. Przy wyborze odpowiedniej karmy należy kierować się tym, jaki ma skład i wartość odżywczą. Takie pożywienie powinno być wysokiej jakości. Jedzenie takie będzie zdrowe i będzie zapewniało naszemu maluchowi prawidłowy rozwój. Pozytywnie wpłynie na sierść, sylwetkę, kondycję i ogólny stan zdrowia. 

 

Zabawki – każdy kotek lubi być w ruchu i mieć zajęcie. Rodzajów zabawek dla mruczków jest naprawdę dużo. Sami musimy zastanowić się, jaki przedmiot najbardziej spodoba się nowemu domownikowi. Zawsze można zacząć od jednej zabawki, a później dokupić kolejne. Do wyboru są m.in. pióra na wędce, laser, myszki, drapaki.

 

Akcesoria do pielęgnacji – żeby odpowiednio dbać o kotka, trzeba pomyśleć również o takich przedmiotach jak: szczotka, furminator, grzebień, nożyczki do obcinania pazurów. Pamiętajmy, że higiena to ważny aspekt zajmowania się każdym zwierzęciem, również kotem.

 

Wyprawka dla kotka powinna zawierać wszystkie wyżej wymienione rzeczy. Jeśli nie wiecie gdzie dokładnie szukać produktów dla malucha, zajrzyjcie do takich sklepów jak FERA.pl oraz Zooplus. Są to miejsca z bogatym asortymentem wysokiej jakości. Kupując u nich możecie skorzystać z cashbacku i trochę zaoszczędzić. Skompletowanie wyprawki dla kociaka w powyższych sklepach będzie łatwe i przyjemne, a Wasz nowy domownik będzie zachwycony tym, co otrzyma.