25.02.2021
Zakup czajnika elektrycznego. Na co zwrócić uwagę? |Poradnik od BoomerangCash

 

   Wybierając małe urządzenia AGD do naszej kuchni, często zastanawiamy się, co będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Czy dany sprzęt spełni wszystkie oczekiwania? Tak również jest podczas poszukiwań czajnika elektrycznego. Na rynku pojawia się mnóstwo produktów z kategorii czajniki elektryczne. Są one często wykonane z różnych materiałów, przez co mają inną cenę, inaczej wyglądają. Czajniki elektryczne dostępne w sklepach różnią się także mocą oraz jakością wykonania. Dlatego przed samym zakupem przede wszystkim warto zapoznać się z ich podstawowymi cechami. Szukając odpowiedniego modelu do naszego domu można sprawdzić ofertę sklepu RTVEuroAGD, gdzie asortyment w tym względzie jest szeroki a ceny atrakcyjne. Dodatkowo kupując takie urządzenie łatwo skorzystać z opcji cashback i otrzymać zwrot części wydanej sumy.

Na jakie cechy czajników elektrycznych należy zwrócić uwagę?

1.     Rodzaj materiału – to jedna z najważniejszych cech, od niej często zależy, jakie funkcje posiada dany czajniki czy jest bezpieczny dla użytkowników.

2.      Wygląd urządzenia, to czy pasuje do naszej kuchni, jaki ma kolor, czy jest błyszczący czy matowy. 

3.     Jakość wykonania, czy będzie długo nam służył, czy jest starannie zrobiony i nie ulega łatwym uszkodzeniom mechanicznym.

Na rynku znajdziecie takie dzbanki elektryczne jak: 

·       Czajnik elektryczny szklany – jego główne zalety to świetny, nowoczesny wygląd. Dzięki wykorzystaniu szkła możemy obserwować jak woda w czajniku się gotuje. Niekiedy takie czajniki mają dodatkowe podświetlenie, co daje ciekawe efekty wizualne. Wiele z tych czajników ma różne zabezpieczenia np. przed wygotowaniem się wody. W ofercie RTVEuroAGD dostępny jest m.in. czajnik elektryczny szklany firmy Zelmer, Raven, Tefal. 

·       Czajnik elektryczny ceramiczny – atutem tego urządzenia jest na pewno jego wygląd, który często przypomina w wyglądzie tradycyjny imbryk. Szczególnie ciekawe rozwiązanie dla kuchni w stylu retro. Trzeba zwrócić uwagę, że taki czajnik jest dość ciężki, ale coraz częściej wybierany przez klientów właśnie ze względu na swój nietypowy wygląd. 

·       Czajnik elektryczny metalowy – najczęściej wykonany ze stali nierdzewnej, pasuje niemal do każdego rodzaju kuchni. Można by rzec, że jest on uniwersalny. Poza tym ma często termoizolację, dzięki której woda w nim wolniej traci ciepło, a zewnętrzna część nie jest gorąca, więc chroni przed oparzeniem. Bardzo szeroką ofertę takich czajników elektrycznych znajdziecie w sklepie RTVEuroAGD.

·       Czajnik elektryczny z tworzywa sztucznego – najpopularniejszy z dostępnych urządzeń tego typu. Jest również najtańszy, jednak najmniej trwały. Jego atuty to mały ciężar, brak nadmiernego nagrzewania się. Wady to mała odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

To, jaki czajnik elektryczny wybierzemy na pewno zależy od naszych preferencji, funduszy, gustów. Podczas szukania odpowiedniego urządzenia warto sprawdzić ofertę sklepu online RTVEuroAGD, która jest bardzo szeroka. Poza tym nie zapomnijcie o skorzystaniu z cashbacku, który w tym sklepie wynosi 1,50 % za każde zakupy. Wybierajcie i zamawiajcie rozważnie, bo właśnie takie zakupy dają radość i oszczędności.