07.02.2020
Mało znane marki oferujące sprzęt elektroniczny z AliExpress, którym można zaufać

 

W niedawnej przeszłości nawet XiaomiHuawei były uważane za synonimy niskiej jakości chińskich towarów. Z biegiem czasu markom tym udało się przełamać stereotypy i osiągnąć sławę oraz zaufanie.

Teraz AliExpress w swojej ofercie posiada miliony produktów od tysięcy producentów. Dlatego też chcemy rozmawiać o mało znanych, wschodzących markach z Chin, które są już godne zaufania. 

 

 

Baseus

 

 

Marka Baseus została założona w 2010 roku. Jego najpopularniejsze produktu to akcesoria do smartfonów, laptopów i tabletów. Najczęściej kupowane produkty firmy Basus na AliExpress to adaptery i kable microUSB, USB-C oraz piorunochronowe. Od niedawna firma Baseus zajmuje się produkcją przenośnych urządzeń akustycznych.

 

Nillkin

 

Podobnie jak poprzednia marka, Nillkin specjalizuje się w tworzeniu akcesoriów do smartfonów. Znany jest przede wszystkim z różnych etui i szkieł ochronnych. Nillkin w swojej ofercie posiada również inne akcesoria mobilne: kable, karty pamięci, adaptery i ładowarki.

 

CHUWI

 

 

 

Historia CHUWI zaczyna się w 2004 roku, kiedy to firma rozpoczęła projektowanie i produkcję odtwarzaczy MP3. Pierwszy z nich stał się hitem sprzedaży w Chinach. Stopniowo firma skupiała się na tworzeniu niedrogich tabletów, notebooków, ultrabooków i akcesoriów. Obecnie współpracuje z Google, Intel, Microsoft i Huawei.

 

Ugreen

 

Ugreen pojawił się w 2009 roku, ale został oficjalnie zarejestrowany dopiero 3 lata później. Od 2012 roku firma produkuje towary dla innych marek. Obecnie Ugreen jest oryginalnym producentem kabli, kart pamięci, ładowarek, a także akcesoriów samochodowych i domowych, które zapewniają komunikację pomiędzy różnymi urządzeniami.

 

 

BlackView

 

 

Blackview pozycjonowany jest jako producent odpornych na wstrząsy smartfonów podróżnych lub wojskowych. W swojej ofercie prezentuje sprzęt zdolny do wytrzymywania dużych obciążeń oraz wilgoci i pyłu. Jednocześnie firma posiada zarówno modele przeznaczone dla młodych odbiorców, jak i smartfony o skromnej charakterystyce dla początkujących. 

 

SJCAM

Jak łatwo się domyślić po nazwie, SJCAM jest firmą o wąskim profilu, z naciskiem na kamery akcji i rejestratory wideo. Dostępne są również monopody, uchwyty, pokrowce, taśmy i inne akcesoria. W recenzjach tych produktów nabywcy zwracają uwagę na wysoką jakość montażu i przystępne ceny.

 

ANKER

 

Anker specjalizuje się w akcesoriach do smartfonów i komputerów. Jest znany poza Chinami, ponieważ nie tylko produkuje towary, ale także rozwija nowe technologie. Jego atutem jest na przykład technologia PowerIQ, dzięki której podłączone urządzenia otrzymują maksymalny dopuszczalny prąd.