21.06.2020
Jakie książki przeczytać podczas kwarantanny domowej?

Siłą rzeczy wiele osób w tym momencie odbywa kwarantannę domową. Trwa ona 14 dni i przez ten cały okres czasu nie możemy opuszczać mieszkania. W takich chwilach człowiek zastanawia się, co robić, jak urozmaicić sobie dzień, jak przetrwać i zmienić rutynę dnia.

Bardzo dobrym pomysłem na nudę podczas kwarantanny jest czytanie książek. To czas, kiedy można spokojnie zaparzyć herbatę lub kawę, usiąść wygodnie w fotelu i zanurzyć się w ciekawej, wciągającej powieści. W dwa tygodnie łatwo nadrobić czytelnicze zaległości, które na pewno powstały z powodu wcześniejszych obowiązków. Poza tym książki bez trudu zamówimy w internetowych księgarniach takich jak: TaniaKsiążka.pl czy niePrzeczytane.pl.

Po co warto sięgnąć w tym trudnym czasie?

Najlepiej zacząć od czegoś lekkiegowesołego, co nas odstresuje i przeniesie w „inny świat”. Taką książką jest właśnie „Totalna demolka. Dziennik cwaniaczka” napisana przez Jeff Kinney. Główni bohaterowie to członkowie rodziny Heffleyów, którzy często miewają różnego rodzaju problemy w codziennym życiu. Na dodatek mama wymyśliła, że zrobią remont i to był chyba jej najgorszy pomysł. Wyobraźcie sobie ten widok: koty grzęznące w świeżym betonie, trująca pleśń, myszy w ścianach, latająca wanna i sąsiedzi pałający żądzą zemsty. Istna katastrofa. Książka dla nastolatków, opowiedziana z takim humorem, że spodoba się czytelnikom w każdym wieku, nawet tym dużo starszym. 

Kolejna propozycja to zabawna lektura z dużą ilością żartów. „Niegrzeczny szef” Whitney G. to dość krótka, ale bardzo wciągająca, pełna humoru, namiętności i ukrytych emocji historia. Główni bohaterowie to asystentka Mya London  oraz jej szef Michaela Leightona dyrektor firmy wydawniczej. Wszystko dzieje się właśnie między nimi, z jednej strony praca z drugiej ukryte pragnienia i frustracja z tym związana. Ciekawe biurowe sytuacje, które są czasem irytujące a czasem bardzo śmieszne. 

 „Stażystka” Alicji Sinickiej może wciągnąć Cię do reszty, szczególnie jeśli lubisz książki typu thriller psychologiczny. Znajdziecie tu elementy romansu i kryminału sensacyjnego. Tytułowa stażystka to Klaudia Neter, która aplikuje na staż do firmy Marka Skalskiego. Żona Marka widząc nową kandydatkę, wie, że jest ona idealną osobą na to stanowisko. Wie również, że mąż znów ją zdradzi. Główna bohaterka już po krótkim czasie orientuje się, że dała się uwikłać w niebezpieczną sytuację i chce z tym skończyć. Klaudia dowiaduje się również o znalezionych zwłokach zaginionej dziewczyny pracującej wcześniej w firmie Skalskiego. Co teraz ma zrobić nowa stażystka?

A gdyby tak przenieść się do świata z przyszłości? Trochę fantastyki oderwie nas od teraźniejszych problemów. „Nowy wspaniały świat” napisany przez Aldous Huxleya pokazuje jak może kiedyś wyglądać rzeczywistość. Mimo, że powieść została wydana w 1931 roku nadal jest na czasie i porusza tematy bardzo bliskie współczesnemu społeczeństwu. Zastanówcie się, jakie ludzie mogą wieść życie w zupełniej izolacji i będąc sterowanym przez władzę? Czy to utopia? Czy przyszłość, która w końcu się spełni?

Te i wiele innych propozycji znajdziecie w księgarniach internetowych takich jak TaniaKsiążka.pl i niePrzeczytane.pl. Czeka tam na Was mnóstwo tytułów w okazyjnych cenach, a jeśli chcecie dodatkowo zaoszczędzić zamówcie swoje upatrzone powieści przez BoomerangCash.pl i cieszcie się zwrotem części wydanych pieniędzy. Pamiętajcie, że kwarantanna nie musi być nudna. Wystarczy się zrelaksować, chwycić w rękę interesującą, zabawną, wciągającą książkę i przenieść się w świat fantazji.