23.05.2020
Czy wycieczka do supermarketu jest niebezpieczna podczas pandemii?

Na świecie panuje pandemia spowodowana koronawirusem. Mnóstwo ludzi jest już chorych, a liczba zarażeń wciąż rośnie. W tej trudnej dla wszystkich sytuacji zastanawiamy się, co jest dla nas dobre, a co może okazać się zagrożeniem dla życia i zdrowia. Z wielu rzeczy musieliśmy zrezygnować całkowicie, aby zapewnić sobie i swoim bliskim maksimum bezpieczeństwa. Staliśmy się bardziej zdyscyplinowani i bardziej niż dotychczas dbamy o higienę. Jednak w obecnej sytuacji nadal trzeba jakoś funkcjonować, jeść, pracować, opiekować się dziećmi, osobami starszymi, robić zakupy i zapewnić sobie produkty niezbędne do życia. Dlatego też wielu z nas wciąż wykonuje codzienne zakupy w supermarketach. Czy jest to na pewno bezpieczne?

W tym momencie każdy wyjazd do dużego sklepu jest ryzykowny. Im więcej osób w naszym otoczeniu, tym większa możliwość zarażenia się wirusem Covid-19. Należy pamiętać, że koronawirus przenosi się drogą kropelkową, co w znacznym stopniu stwarza zagrożenie, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie nie ma odpowiedniej wentylacji.  Niestety, ale sklepy takie jak supermarkety mogą być nieodpowiednio przygotowane i nie zapewnić wystarczającej ochrony przed zarażeniem się wirusem. Pamiętać należy, że obowiązkowe noszenie maseczek i zakrywanie twarzy nie daje 100% pewności, że nie dojdzie do zachorowania. Warto zaznaczyć, że wśród klientów supermarketów są osoby, które nie mają objawów a są tak zwanymi „cichymi nosicielami” i mogą zarażać innych. Widać wycieczka do większego sklepu przestała być bezpieczną alternatywą robienia codziennych zakupów. 

Jak zatem robić zakupy, aby były one dla nas jak najbardziej bezpieczne? 

Najbezpieczniejszą metodą nabywania różnych produktów w tym żywności są zakupy online. Możemy je zrealizować w Auchan Direct. Znajdziecie tam wszystko, co jest Wam potrzebne. Przy okazji takie zamówienie wykonacie bez wychodzenia z domu. Wystarczy sprawny komputer, tablet lub smartfon i dostęp do Internetu. Wszystkie płatności również wykonacie bezgotówkowo. Dostawa żywności odbywa się za pośrednictwem kurierów jednych z największych firm zajmujących się dostarczaniem przesyłek. Wszystkie zakupy trafiają na adres podany podczas zamówienia. W chwili obecnej to najlepszy sposób na kupowanie i odbieranie artykułów spożywczych. Dzięki takiej formie nabywania różnych produktów, w tym spożywczych nie będziemy stać w kolejce, zrobimy je o każdej porze. Zapewnimy sobie komfort i bezpieczeństwo, które jest teraz bardzo ważne. Takie zakupy pozwolą uniknąć nam zatłoczonych miejsc i niepotrzebnego kontaktu z innymi ludźmi. Tym samym nie narażamy siebie i swoich bliskich na zarażenie się koronawirusem.

Niewątpliwie przy wyborze: jechać do supermarketu czy zrobić zakupy przez Internet – zdecydowanie lepiej wybrać tę drugą opcję. W takim sklepie jak Auchan Direct zostaniecie profesjonalnie obsłużeni bez wychodzenia z domu. W sposób bezpieczny i bez ryzyka zachorowań. Pamiętajcie również, że wykonując zakupy za pośrednictwem BoomerangCash otrzymacie cashback i będziecie cieszyć się swoimi oszczędnościami. W czasie pandemii warto zmienić swoje nawyki zakupowe dla własnego zdrowia i życia.