23.05.2020
Co zrobić, żeby dostawa jedzenia była bezpieczna dla naszego zdrowia?

Sytuacja na świecie jest naprawdę dramatyczna. Cały czas szereg osób z Międzynarodowej Organizacji Zdrowia (WHO) przekazuje informacje jak się zachowywać, żeby zagwarantować sobie maksymalne bezpieczeństwo podczas pandemii wywołanej wirusem COVID-19, inaczej koronawirusem.

Już teraz większość z nas regularnie myje ręce, zachowuje 2-metrowy odstęp od innych osób, używa jednorazowych rękawiczek oraz zakłada maseczki na twarz. Mimo wszystkich tych wytycznych i sposobów zachowania, wciąż mamy wiele wątpliwości.

Tak również jest z przyjmowaniem dostawy jedzenia do domu. Zastanawiamy się często czy odbiór zamówionego posiłku jest bezpieczny i gdzie najlepiej w tej sytuacji takie zamówienie złożyć.

Wiele restauracji, serwisów w tym np. Pyszne.pl dba o to, aby dostawa i odbiór zakupionego posiłku odbywała się w sposób bezdotykowy. Oznacza to, że za zamówione jedzenie płacimy online, następnie kurier dostarcza nam torbę z jedzeniem stawiając ją przed drzwiami, dzwoni dzwonkiem, aby poinformować, że jedzenie zostało dostarczone. Wtedy odchodzi na bezpieczną odległość i czeka aż zabierzemy zamówienie. W taki sposób zachowujemy bezpieczny dystans, nie mamy tym samym bezpośredniego kontaktu z osobą dostarczającą nam posiłek.

Pamiętajmy, więc o tym, aby płatność za zamówione jedzenie wykonywać za pomocą Internetu. Wtedy będziemy mieć pewność, że dostawa jedzenia będzie odbywała się bezkontaktowo, co w dużej mierze chroni nas przed ryzykiem zarażenia się koronawirusem.

Podobną opcję dostawy wprowadziła znana restauracja KFC. Jeśli chcemy, aby nasze jedzenie zostało dostarczone w bezpieczny dla nas sposób, musimy za zamówiony posiłek zapłacić online. Jest to jeden z warunków. Ta opcja to delivery. Kolejna czynność to dopisanie komentarza przy zamówieniu z hasłem „bez spotkania z dostawcą”. Jednocześnie w komentarzu zaznaczamy, w jakim miejscu ma być zostawione zakupione jedzenie. Tam właśnie dostawca je dostarczy.

Jak widać opcja delivery KFC działa podobnie jak bezdotykowa dostawa jedzenia w Pyszne.pl. Jedna i druga firma zapewnia o zachowaniu wszelkich środków ostrożności związanych z higieną. Robią to dla dobra i bezpieczeństwa zarówno klientów jak i kurierów, którzy u nich pracują. 

Dodatkowo warto pamiętać, że według oficjalnego stanowiska Głównego Inspektoratu Sanitarnego, powołującego się na Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności, nie można zarazić się koronawirusem za pośrednictwem jedzenia!

Dlatego też zamawianie posiłków online i opłacanie ich w taki sposób oraz odbiór bez jakiegokolwiek kontaktu z dostawcą jest bezpieczną formą dostawy jedzenia. Oczywiście zawsze należy pamiętać o jak największej higienie osobistej, w tym częstym myciu rąk szczególnie przed spożywaniem posiłku.

Zamówienia w Pyszne.pl oraz w KFC można zrealizować za pomocą BoomerangCash i dodatkowo zapewnić sobie zwrot części wydanych pieniędzy za zakupione jedzenie. W ten sposób dbacie o swoje bezpieczeństwo, zdrowie oraz swoje oszczędności. A w tym momencie wszystkie te aspekty są ważne.