27.03.2020
Co jest ważne przy wyborze dobrego telewizora? Boomerangcash radzi.

  To, jakich urządzeń osobiście używamy, w dużej mierze zależy od naszych upodobań i preferencji. Tak również jest z rodzajem telewizora, jaki wybierzemy do swojego domu. Ofert z telewizorami jest naprawdę bardzo dużo, można je znaleźć w wielu sklepach np. w MediaExpert czy też RTV Euro AGD. Każdy z wystawionych na sprzedaż sprzętów tego rodzaju ma swoje cechy, parametry, funkcje. Tego wszystkiego jest ogrom i łatwo się w tym pogubić. Co zatem zrobić, aby kupić dobry telewizor ? Przede wszystkim:

1.  Zastanów się, jakiej ma być wielkości – tak, aby komponował się z Twoim domem, mieszkaniem. Wybór przekątnej ekranu zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie małe telewizory posiadają wszystkie funkcję np. OLED (jest to rodzaj ekranu zapewniający idealną czerń, głęboki kontrast i odwzorowanie rzeczywistych kolorów), jest stosowana w telewizorach powyżej 55”.

2.  Jakość obrazu – to jedna z bardzo ważnych cech telewizora. Podczas oglądania chcemy widzieć wszystko wyraźnie, a technika tak się rozwinęła, że najlepiej wybierać odpowiednią rozdzielczość. W tym momencie mamy do wyboru następujące typy rozdzielczości:

- HD Ready (1355x768 pixeli)

- Full HD (1920x1080 pixeli)

- Ultra HD inaczej nazywana 4K (3840x2160 pixeli).

Przy kupnie telewizora należy pamiętać, że im większa rozdzielczość tym lepszy obraz, bogatszy w szczegóły. Pierwsza z podanych rozdzielczości stosowana jest już tylko w małych odbiornikach telewizyjnych i jest najsłabsza, dlatego też nie opłaca się kupować sprzętu z takimi parametrami. Druga rozdzielczość, czyli Full HD jest w tym momencie najbardziej optymalnym rozwiązaniem, wysoka jakość za rozsądną cenę. Ostatnia z opcji, czyli Ultra HD (4K) będzie dobrym wyborem, jeśli zamierzamy na naszym telewizorze

3.  Smart TV – ten rodzaj telewizora to już standard, jednak nie każdy wie, co dzięki temu zyskujemy. Ta funkcja pozwala na korzystanie z takich programów, seriali i filmów, których nie znajdziemy w zwykłym programie telewizyjnym. Przykładem może być aplikacja VOD, YouTube, Ipla, Netflix, Player itd. Dodatkowo Smart TV pozwoli nam na przeglądanie portali społecznościowych, uruchamianie aplikacji informacyjnych lub granie w niewymagające gry wideo. Takie rozwiązanie daje również możliwość sterowania naszym telewizorem poprzez smartfona lub polecenia głosowe.

4.     Porty i złącza jakie powinien mieć telewizor:  HDMI i USB (do podłączenia urządzeń zewnętrznych), Wi-Fi i LAN (do korzystania z Internetu) , wejście antenowe, Moduł CI ( do bezprzewodowego oglądania telewizji satelitarnej), złącze optyczne S/PDIF (do kina domowego). 

Te kilka podpowiedzi pozwolą dokonać najlepszego wyboru telewizora. Jak widać powyżej najważniejsze to pamiętać o odpowiedniej: przekątnej ekranu, rozdzielczości, funkcji Smart oraz tego, jakie złącza i porty telewizor ma zamontowane. Wiele dodatkowych rzeczy, jakie są podawane to często reklama i chwyt marketingowy. Oczywiście to, jaki telewizor ostatecznie kupimy zależy od naszego budżetu oraz upodobań. Możemy również czekać na wyprzedaże, które w sklepach MediaExpert i RTV Euro AGD są dość często organizowane. Poza tym przy takich wydatkach warto skorzystać ze strony Boomerangcash i otrzymać zwrot części wydanej kwoty. Takim sposobem kupimy to, co nas interesuje i nie stracimy przy tym fortuny.